Fotowoltaika PV

Prosumenckie instalacje fotowoltaiczne ( do 50kWp) 

Oferujemy wybudowanie gotowej elektrowni fotowoltaicznej dowolnej mocy (elektrowni słonecznej) pod klucz w oparciu o moduły fotowoltaiczne najwyższej jakości oraz inwertery tylko renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem.

Posiadamy 10 letnie doświadczenie w projektowaniu jak i budowaniu tego typu instalacji.

Systemy fotowoltaiczne (PV – photovoltaics) przetwarzają promieniowanie słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną, bez zanieczyszczeń, hałasu i innych czynników niekorzystnych ze względu na ochronę środowiska. 
Najprostszy system samodzielny wyposażony jest w odpowiednio dobraną ilość ogniw połączonych szeregowo, które poprzez regulator ładowania, ładują baterię akumulatorów. Do powyższego układu dołączony jest inwerter, który przetwarza prąd stały na prąd zmienny, dla potrzeb urządzeń, które korzystają z takiego prądu.

Największy odsetek wśród instalacji stanowią jednak te podłączone do sieci energetycznej. W typowym systemie, oddającym wyprodukowaną energie elektryczną do sieci, wszystkie złączone ze sobą moduły fotowoltaiczne połączone są z siecią przez inwerter (DC/AC). Przetwarza on energię dostarczoną z ogniw fotowoltaicznych w postaci prądu stałego na energię prądu zmiennego 230V/50Hz wykorzystywaną na potrzeby gospodarstwa domowego lub  oddawaną do sieci elektroenergetycznej.

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstwa domowego lub firmy generując spore oszczędnosci tytułem obniżonych rachunków za energie elektryczną lub całkowicie zniweluje te opłaty.

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii poprzez system tzw. opustów pozwala na roczne rozliczanie kosztów energii elektrycznej. Wprowadzone do sieci chwilowe nadwyżki energii wyprodukowane np. w słoneczny letni dzień można odebrać nocą lub w zimie. Sieć energetyczna działa w tym wypadku jak wielki akumulator.

Wprowadzone zasady rozliczeń gwarantują zwrot kosztów budowy nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej do 10 lat. Daje to zwrot z kapitału 10 % rocznie, niemożliwy do osiągnięcia w żadnym banku.  Po okresie zwrotu instalacja pracuje nadal, minimum 20 lat, przynosząc co roku pewny zysk. System rozliczeń nie zmienia się w przypadku skorzystania z dotacji na budowę instalacji. Wszelkie dotacje zmniejszają, więc okres zwrotu nakładów - np. 40% dotacji skraca ten okres do 6 lat.

Firma NetoTech posiada  Certyfikaty Instalatora OZE nr OZE-E/27/000003/16 Urzędu Dozoru Technicznego, Europejskie Uprawnienia Instalatorskie VCC dla instalacji fotowoltaicznych i kolektorowych oraz uprawnienia SEP do eksploatacji i dozoru wraz z pomiarami wszelkich instalacji elektrycznych. Odbyliśmy także wiele szkoleń specjalistycznych z fotowoltaiki.

W ramach montażu systemu fotowoltaicznego zapewniamy:

1. projekt instalacji oraz wycenę w zależności od rodzaju wybranego asortymentu,
2. dostawę sprzętu,
3. profesjonalny montaż,
4. programowanie i uruchomienie systemu,
5. własne lub fabryczne oprogramowanie oraz zdalny nadzór systemu,
5. wykonanie niezbędnych pomiarów,
6. pełną dokumentację do ZE z podpisem instalatora z uprawnieniami UDT,
7. przeglądy okresowe,
8. serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Kontakt

Netotech

Telefony

  • 022 353-55-81
  • 505-727-778

e'mail : biuro@netotech.pl

Zapraszamy na promocje do naszego sklepu sklep.netotech.pl